Gdzie kupić mieszkanie pod wynajem w Krakowie?
Sukiennice, Wawel, Stara Synagoga – te i wiele innych atrakcji możesz mieć na co dzień, jeśli kupisz mieszkanie na wynajem w Krakowie. Dzielnice tego miasta mają różny charakter i położenie, które decyduje o tym, jak dobrze są skomunikowane z centrum lub okolicznymi miejscowościami. W tym artykule dowiesz się, gdzie kupić miejsce, które z czasem udostępnisz lokatorom.
W pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę, komu chcesz je przeznaczyć. Studentom? Pracownikom biurowym? A może zdalnym? Odpowiedź na to pytanie jest kluczowa. W pierwszym przypadku należy wybrać miejsce położone niedaleko największych uczelni takich jak m.in. Uniwersytet Ekonomiczny, Politechnika Krakowska, Akademia Wychowania Fizycznego czy Uniwersytet Pedagogiczny. Dobrze jest też poszukać mieszkania na wynajem niedaleko przystanków przesiadkowych, które może nie są położone w pobliżu uczelni, ale są z nimi dobrze skomunikowane.
Zrób miejsce dla ludzi z innych miast
Jeśli za swoją grupę docelową obierzesz napływowych pracowników, których większość działa w dużych biurowcach w centrum miasta, powinieneś rozejrzeć się za lokum położonym w tych okolicach. Co ważne, te miejsca pracy z pewnością mają dobre połączenia okolicznymi dzielnicami. Warto jednak nie decydować się na lokum na wynajem położone na dalekich obrzeżach — nikt nie lubi każdego dnia tracić wiele czasu na dojazd!
Kiedy to dobry pomysł?
Mieszkania na przedmieściach mogą się spodobać osobom, które pragną żyć w ciszy i spokoju, a do tego nie mają potrzeby dojeżdżać w okolice centrum. To mogą być pracownicy zdalni lub osoby, których miejsce pracy znajduje się niedaleko miejsca, w którym żyją. Cena wynajmu takiego mieszkania zdecydowanie będzie niższa niż tych, które położone są bliżej ważnych punktów miejskich — to może skusić potencjalnych kupców do tego, by się na nie ostatecznie zdecydować.
Na co trzeba zwracać uwagę?
Jeśli interesuje Cię kupno mieszkania na wynajem, powinieneś patrzeć nie tylko na lokalizację. Równie ważna jest jego rentowność, czyli m.in. koszt wyposażenia i ewentualnych remontów niezbędnych na skutek użytkowania przez najemców. Poza tym trzeba patrzeć na stan budynku, w którym się znajduje — jeśli będzie zaniedbany, prawdopodobieństwo tego, że ktoś zdecyduje się tam mieszkać, zmaleje.